Pět malých próz, jež jsou tematicky svázány motivem "jiné paměti" od světově uznávaných ruských spisovatelů v žánru sci-fi. Česko-ruské bilingvní vydání.
Publikace představuje téma žen v architektuře druhé poloviny 20. století jak z hlediska dějin architektury, tak v mezioborových souvislostech z pohledu sociologie, obecných dějin a genderových studií.
Nejstarší z velkých básnických skladeb anglické literatury vznikla patrně na přelomu osmého a devátého století v anglosaské Anglii (jejíž dějiny se tradičně rámují lety 449–1066) a dochovala se v jediném rukopisu z doby kolem roku 1000.
O tajemném Krakonošovi si lidé vyprávěli po staletí a první ojedinělé zvěsti o něm se nejspíše objevily ještě před příchodem hledačů pokladů koncem 13. století.
Vstupte starodávnou „branou“ zvanou Porta Bohemica, vystoupejte na některý z čedičových kuželů, které se kolem vás tyčí, přivoňte si k jabloňovému kvítku v rozlehlém sadu a ochutnejte jiskřící víno z radobýlských vinic.
Velmi rozsáhlý román je příběhem trojice žen, Gity, Jany a Evy, které se poznaly v dětství a jejichž osudy se překříží ještě po dvaceti letech, v období konce osmdesátých let.
Nevesta hôľ je dnes už klasickým dielom slovenskej literatúry 20. storočia, oslavou prírody a mladosti, „chválospevom na hole“ a „legendou o neskrotných živloch“ z pera uznávaného Františka Švantnera (1912-1950).
Román je příběhem oidipovského vztahu mistra a učedníka, do kterého vstupuje tajemná rusovlasá žena. Autor čerpá inspiraci z antického příběhu i z dávné perské legendy, děj zasazuje do kulis současného Istanbulu.