#mojeargo na vlnách: Když na Ašsku žili Němci
/
nakl. Argo

V knize Bílý pramen se vydáváme do Ašska v první polovině 20. století – v době, kdy byla většina obyvatelstva německé národnosti, včetně hlavní hrdinky Hedviky. Proč se Klára Teršová rozhodla zasadit svůj debut zrovna sem? Jak se dívá na odsun německého obyvatelstva po roce 1945? A jaké knižní plány má s prostředím Ašska do budoucna? Další díl podcastu nakladatelství Argo.
Další články

6. srpna 1944 byl spáchán masakr v Životicích
Jako odplata za partyzánskou akci, při níž byli zabiti tři příslušníci těšínského gestapa, proběhla 6. srpna 1944 likvidační akce, která si vyžádala životy 36 mužů z obcí Životice (dnes součást Havířova), Horní a Dolní Suché, Dolních Bludovic a Dolního Těrlicka. Jednalo se o nejmasovější likvidační akci na území Těšínského Slezska v době II. světové války.

Tekutá víra Richarda Kearneyho
Filozof náboženství Richard Kearney (1954), ústřední postava této knihy, ve svém pojetí sekularizace vychází z dnes již klasického díla svého učitele Charlese Taylora. Ten ji chápe jednak jako proces privatizace, odchodu náboženství z veřejného prostoru a jeho oddělení od jiných oblastí lidského života (ekonomiky, práva, politiky aj.), především ale jako zpochybnění určitých náboženských koncepcí a jako situaci, kdy náboženství či jeho převládající podoba – přestává být samozřejmé.

Jáchym Topol 60
Z mnoha pohledů výjimečný český spisovatel Jáchym Topol oslaví kulatiny. Narozený je 4. srpna 1962. Jistě se bude zítra a dalších pár dnů o něm psát a mluvit. A to je velmi dobře, protože když už moderní česká literatura, tak o kom jiném, sakra. A od 4. srpna půjde na Vltavě čtení Sestry na pokračování. Dvacet dílů v rámci Četby s hvězdičkou.