Kniha Nezval. Básník a jeho syn přináší politický a společenský portrét Vítězslava Nezvala (1900–1958), jednoho z největších českých básníků 20. století.
Přesně před 100 lety, 28. října 1918, se začíná
psát nová éra svobodného podnikání v tehdy
zrozeném Československu. Dvakrát je násilně
přerušena. Druhou světovou válkou a komunistickým
pučem v roce 1948.
Záchrana zraněného francouzského partyzána sudetskými dětmi, další dva osudy politických vězňů, příběh ze šumavského pohraničí, kde na tradici pašeráků navázali převaděči uprchlíků před komunistickým režimem.
Pavel Reisenauer je známý především jako autor originálních titulních stran a ilustrací pro týdeník Respekt, které byly
po desítky let nezaměnitelnou součástí českého mediálního prostoru.
Jak by vypadal příběh Romea a Julie, kdyby žili v poválečných Sudetech, ve stalinistických padesátých letech nebo v době normalizace? Ve čtyřiadvaceti povídkách ožívají lásky a rozchody skutečných lidí, kteří svěřili své příběhy Paměti národa...
Ambiciózní novinářku Ninu žijící dosud ve velkoměstě nečekaně zasáhne tragická událost. Velmi miluje svého muže Gabriela, prožité trauma však poznamenává i jejich vztah, a tak se
rozhodne, že se vrátí...
Manželství Loreny a Dalibora nezačalo zrovna nejlépe. Dalibor se totiž s Lorenou rozešel po pár měsících, protože potkal okouzlující Julii a zamiloval se. Lorena rozchod nese těžce, svého manžela miluje a chce si ho udržet stůj co stůj.